Problemy z cerą są wynikiem różnych czynników. Mogą to być zmiany hormonalne, nieprawidłowe odżywianie się, stres, zanieczyszczenie środowiska itp. Najczęściej jednak za te problemy jesteśmy odpowiedzialni my sami. Brak znajomości potrzeb naszej skóry prowadzi do nieprawidłowej jej pielęgnacji, a tu już tylko krok od borykania się z przesuszeniem skóry lub jej przetłuszczeniem, rozszerzonymi porami, podrażnieniem, łuszczeniem, nasilającymi się zmianami skórnymi, zaskórnikami itp.

 
Z badań wynika, że przy wyborze kosmetyków drogeryjnych ich skład nie jest dla nas najważniejszy. A powinien być - w końcu to co jest w nich zawarte ma dla naszej skóry największe znaczenie. Często również zniechęceni brakiem efektu stosowanego kosmetyku bardzo szybko sięgamy po kolejny i kolejny... Jednym słowem nasza skóra nie ma z nami lekko. Bez specjalistycznej wiedzy ciężko stwierdzić czy nasza sucha skóra potrzebuje bardziej nawilżenia czy natłuszczenia. Czy przetłuszczającą się skórę potraktować preparatami matującymi czy raczej nawilżającymi. Czy nadwrażliwość naszej skóry objawiająca się rumieniem i pieczeniem jest spowodowana używaniem zbyt agresywnych substancji zawartych w kosmetykach czy może wynika ze zbyt słabej jej ochrony?

Kluczem do zdrowej, pięknej cery jest przede wszystkim jej nie szkodzenie, a więc znajomość jej potrzeb i stosowanie takich preparatów w pielęgnacji domowej, które są dla niej optymalne.

Podczas analizy skóry twarzy w Klinice Urody Laime dowiesz się:

  • jaki jest rodzaj Twojej skóry
  • jak prawidłowo i jakimi preparatami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb Twojej skóry wykonywać demakijaż
  • jakiego rodzaju kosmetyki są dla Twojej skóry najlepsze
  • jakich składników w kosmetykach w Twoim przypadku powinnaś/powinieneś szukać, a jakich się wystrzegać
  • jakich błędów w pielęgnacji skóry w zależności od jej rodzaju nie popełniać aby jej nie zaszkodzić
W trakcie analizy kosmetycznej kosmetolog wnikliwie analizuje stan skóry dzięki możliwości uzyskania powiększenia 50x i 200x wybranych jej fragmentów. Dodatkowo specyficzne problemy skórne są również analizowane po zastosowaniu specjalistycznej lampy kwarcowej, w której dzięki zastosowaniu specjalnego czarnego filtra, emitowane jest długofalowe promieniowanie nadfioletowe.

Jak przygotować się do analizy skóry?

  • min. 1,5 godziny przed wizytą należy skórę twarzy oczyścić i nie nakładać na nią żadnych preparatów
Czas trwania analizy: 30-40 minut
Cena: 50 zł