Mezoterapia bezigłowa opiera się o elektroporację, która pozwala na podanie specjalnie opracowanego koktajlu leczniczego bezpośrednio do komórki. Impulsy elektromagnetyczne o niskim natężeniu oraz wysokiej częstotliwości ułatwiają i potęgują wnikanie w głąb skóry skoncentrowanych substancji czynnych. Mezoterapia mikroigłowa z kolei prowadzi do tzw. mikrouszkodzeń w skórze powodując zwiększenie wytwarzania kolagenu i elastyny, co sprawa że procesy starzenia ulegają zwolnieniu. Dzięki mikroperforacji zewnętrznych warstw skóry składniki aktywne docierają znacznie głębiej niż podczas codziennej aplikacji kosmetyków.

Fale radiowe wytwarzają ciepło w skórze właściwej za pomocą technik jądrowych, jednocześnie zapewniając całkowite bezpieczeństwo i komfort dla skóry. W trakcie efektu rezonansu polaryzacji cząsteczkowej, kolagen w tkankach skóry właściwej zostaje ogrzany do temperatury 45 – 60 stopni C, co powoduje jego naturalne kurczenie się, a także stymuluje wydzielanie zupełnie nowego kolagenu, w celu wypełnienia przestrzeni jakie powstały w wyniku kurczenia się kolagenu lub utraconych białek kolagenowych. Skóra jest odbudowywana, poprawia się jej napięcie, sprężystość, koloryt i elastyczność, zanikają zmarszczki.


W Klinice Urody Laime pracujemy wyłącznie na najnowszej generacji nanokwasów dermatologicznych i peelingów chemicznych MediDerma hiszpańskiej firmy Sesderma. Wykorzystanie kwasów jako peelingów chemicznych daje wszechstronny wachlarz możliwości. W zależności od zastosowanej substancji, stężenia, poziomu pH oraz czasu trwania zabiegu można uzyskać efekt od lekkiego odświeżenia skóry po jej głęboką przebudowę porównywalną do naturalnego liftingu.

Nieinwazyjne zatrzymanie efektów upływającego czasu to marzenie chyba każdego. Stąd fotoodmładzanie jest jedną z najpopularniejszych metod na odzyskanie młodej cery w Stanach Zjednoczonych. Metoda ta polega na skierowaniu intensywnej wiązki światła na skórę, by ją pobudzić. Odpowiednio dobrana długość fali przenika przez naskórek, aby pobudzić komórki skóry właściwej do odbudowy.