Peelingi chemiczne

 

Usuwają przebarwienia, niwelują trądzik, redukują zmarszczki, nawilżają, oczyszczają, wyrównują koloryt skóry. Zalety nowoczesnych peelingów medycznych można wymieniać długo. Dziś, dzięki nanotechnologii to jeden z najlepszych, najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych sposobów do walki z niedoskonałościami skóry.


W Klinice Urody Laime pracujemy wyłącznie na najnowszej generacji nanokwasów dermatologicznych i peelingów chemicznych.

Dla kogo peelingi chemiczne?

 • Działanie lekkich peelingów jest korzystne dla każdego typu cery.
 • Kwasy zawarte w peelingach doskonale sobie radzą ze skórą zanieczyszczoną, trądzikową, łojotokową czy skłonną do przetłuszczania się, regulując proces rogowacenia naskórka.
 • Osoby borykające się z trądzikiem zaskórnikowym i grudkowym, różnego rodzaju bliznami i przebarwieniami z pewnością poczują i zobaczą różnicę po przeprowadzeniu serii zabiegów.
 • Kwasy o wysokim stężeniu mają natomiast właściwości liftingujące, sprawiają, że skóra po ich zastosowaniu jest jędrniejsza i bardziej elastyczna, a delikatne zmarszczki ulegają wygładzeniu.
 • Przy zastosowaniu wysokich stężeń dochodzi do przebudowy żywej warstwy naskórka i skóry właściwej.

Dlaczego peelingi chemiczne?

 • W zależności od stężenia, poziomu pH i czasu ekspozycji na twarzy uzyskuje się różnorodne efekty terapeutyczne.
 • Kwas złuszczając naskórek, normalizuje proces odnowy, nadając skórze odpowiednią grubość, gładkość i koloryt.
 • Działanie kwasu ma również właściwości ochronne naskórka.
 • Podnosi się bariera immunologiczna: przy regularnym stosowaniu kwasu, zwiększa się odporność skóry na działanie środków drażniących.
 • Warstwa rogowa naskórka staje się zwarta, przez co lepiej odbija światło. Co daje wrażenie gładkości przy dotyku. Ponadto dochodzi do przebudowy skóry właściwej, która bez pojawienia się stanu zapalnego, może zwiększyć swoją grubość o 25%.

Jak to działa?

 • Zabiegi z użyciem kwasów owocowych poleca się osobom z cerą problematyczną: dotkniętą przebarwieniami, pozbawionej jędrności, elastyczności lub borykającej się z problemem trądziku

RETI-POWER² VC

Reti-power² VC  jest zaawansowanym zabiegiem złuszczającym z retinolem oraz witaminą C.  Jest  to zabieg intensywny, a  jednocześnie o bezpiecznym działaniu,  doskonały w walce z przebarwieniami dzięki równomiernemu złuszczaniu. W zabiegu wykorzystany zostaje retinol będący czystą formą witaminy A, który w komórkach ulega przekształceniu do kwasu retinowego. Stymuluje on  fibroblasty do produkcji kolagenu oraz elastyny, a także pobudza produkcję kwasu hialuronowego. Reguluje procesy złuszczania i odnowy naskórka oraz redukuje ilość melaniny. Ma działanie przeciwzapalne, przyspiesza gojenie oraz normalizuje wydzielanie łoju. Dodatkowo poprawia ukrwienie, co ma bezpośredni wpływ na odżywienie skóry. Zapewnia efekt gładkiej, napiętej skóry o równomiernej strukturze i kolorycie. Witamina C jest z kolei doskonałym antyoksydantem. Stymuluje syntezę kolagenu w skórze, działa przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie oraz stymuluje produkcję ceramidów. Blokuje wydzielanie metaloproteina oraz działa rozjaśniająco poprzez hamowanie produkcji melaniny i delikatne złuszczanie.


  KWAS FERULOWY


  Rolą kwasu ferulowego jest eliminowanie wolnych rodników, które powodują przedwczesne starzenie się skóry. Stosowany w terapiach anti-aging, doskonale radzi sobie z przebarwieniami posłonecznymi oraz poprawia kondycję skóry.

  Co to jest Kwas Ferulowy?

  Kwas ferulowy to nowa generacja nanopilingów chemicznych pozwalająca na transport substancji aktywnych za pomocą odpowiednich nośników z łatwością pokonujących barierę naskórkową. Występuje naturalnie w wielu roślinach, głównie w liściach, nasionach i korze drzew iglastych, w ziarnach pszenicy, ryżu, kukurydzy i żyta

  Kwas ferulowy łatwo i bezpiecznie wchłania się w warstwę rogową skóry, działa przeciwzapalnie oraz posiada zdolność absorbowania promieniowania słonecznego w pełnym zakresie UVB i częściowo UVA . Te właściwości czynią go cennym składnikiem preparatów kosmetycznych (np. lekkich serów antyoksydacyjnych stosowanych pod filtry) uzupełniających ochronę przeciwsłoneczną.

  Jak działa Kwas Ferulowy?

  • Zwiększa antyoksydacyjne właściwości witaminy C i E
  • Wykazuje działanie przeciwzapalne (redukuje zaczerwienienia)
  • Chroni przed działaniem promieniowania słonecznego (UVBR) + zwiększa ochronne działanie filtrów przeciwsłonecznych
  • Tuż po zabiegu skóra staję się gładka (równomierny koloryt, redukcja nierówności) i pełna blasku. Zauważyć można znaczną redukcję przebarwień (piegi, przebarwienia posłoneczne, melasma) już po pierwszym zabiegu.


   KWAS AZELAINOWY

   Kwas azelainowy posiada szerokie spektrum działania ze szczególnym uwzględnieniem skór trądzikowych opornych na antybiotykoterapię. W jego skład wchodzi mleczko ostropestu plamistego, zawierajace sylimarynę. Flawonoid działający przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie likwidujący rumień i krosty.

   Jak działa Azelak?

   • profilaktyka starzenia się skóry poprzez syntezę kolagenu i GAG
   • regulacja sebum - szczególnie polecany do skóry trądzikowej
   • działa przeciwzapalnie i przeciwutleniająco
   • działa regulująco na zaburzenia keratynizacji mieszków włosowych, ktróre są powodem powstawania zaskórników trądzikowych
   • rozjaśnienia poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy i enzymów mitochondrialnych w celu ograniczenia nadaktywności melanocytów
   • redukcja zmarszczek mimicznych
   • wyrównanie kolorytu skóry (melasma, plamy posłoneczne, piegi)


   ARGIPEEL


   Kwas argininowy to mieszanka argininy i kwasu mlekowego dający efekt flash - natychmiastowego nawilżenia i rozświetlenia skóry. Polecany jest szczególnie dla skóry wrażliwej, nietolerującej innych peelingów odnawiających wierzchnią warstwę skóry. 

   Arginina posiada cząsteczkę o dużym rozmiarze, której penetracja przez warstwę rogową zachodzi bardzo wolno. co pozwala uniknąć wszelkich podrażnien. Połączenie argininy z kwasem mlekowym zapewnia poprawę napięcia skóry, redukcję przebarwień ale bez uczucia swędzenia, szczypania ani pieczenia.


   MANDELAC


   Kwas migdałowy jest powszechnie stosowany do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji oraz trądziku zapalnego nie torbielatowego. Jest odpowiedni do skóry wrażliwej, gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, co zapewnia wolniejszą penetrację przez warstwę rogową i nie powoduje szczypania ani podrażnień.

   Kwas migdałowy posiada dużą zdolność przebudowy skóry, ma działanie rozjaśniające (melasma, przebarwienia pozapalne i plamy posłoneczne ulegają złagodzeniu pod wpływem produktów na bazie kwasu migdałowego). Ponadto mandelac posiada działanie seboregulacyjne, przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne.