Nasi fizjoterapeuci

Potrzebujesz pomocy fizjoterapeuty ale nie możesz zjawić się u nas osobiście? Nasi fizjoterapeuci są do Twojej dyspozycji. Jeżeli masz problem, który wymaga konsultacji ze specjalistą zadzwoń i zarezerwuj wizytę u siebie w domu. Tel. 18 307 08 41Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy rodzaj masażu. Wykonywany może być w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Najczęstszymi technikami wykorzystywanymi w tym masażu są głaskanie , rozcieranie, ugniatanie, wibracje, oklepywanie. W czasie masażu możemy odprężyć się i zrelaksować. Dzięki regularnym zabiegom polepsza się nasze samopoczucie, a także zmniejsza odczuwalne napięcie mięśniowe.

Działanie masażu klasycznego:

 • Przeciwbólowe,
 • Lepsze odżywianie tkanek,
 • Regeneracja mięśni,
 • Zwiększenie elastyczności i sprężystości mięśni,
 • Przyspieszenie przemiany materii,
 • Usprawnienie przepływu krwi i limfy,

Masaż segmentarny

Masaż segmentarny to szczególny rodzaj masażu pozwalający na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych, także przyczyn chorób na drodze odruchowej. Składa się z szeregu chwytów i opracowań, o ściśle określonych technikach i kolejności wykonania. Znajduje również zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych.


Masaż sportowy

Masaż sportowy jest podobny do masażu klasycznego leczniczego lecz wykonywane znacznie silniej i energiczniej. Jego celem jest jak najszybsze przygotowanie mięśni do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągnięcia maksymalnych wyników sportowych oraz usunięcie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym, a także zakwasów, napięć mięśniowych czy likwidacji powstałych kontuzji. Nie jest on jednak przeznaczony tylko dla zawodowców ale również amatorów uprawiających sport rekreacyjnie. Masaż sportowy stanowi integralną część odnowy biologicznej, stosowany jako środek pomocniczy w profesjonalnych programach treningowych. Umożliwia lepsze przygotowanie ciała sportowca do wysiłku fizycznego. Techniki masażu sportowego jako działanie terapeutyczne dostosowane jest ściśle do uprawianej dyscypliny sportu.


Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to zabieg stosowany w przypadkach istniejących obrzęków i zastojów limfatycznych. Jego celem jest mechaniczne przepchnięcie chłonki, która zalega w naczyniach limfatycznych w kierunku węzłów chłonnych. Umożliwia napływ świeżej krwi ubogaconej w tlen i substancje odżywcze. Poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego oraz wpływa na szybsze usuwanie toksyn z organizmu. Masaż stosowany winien być w serii dla uzyskania pożądanego efektu terapii.


Refleksologia stóp

Refleksoterapia stopy jest metodą diagnostyczno-terapeutyczną polegającą na leczniczym masażu stóp. Na stopach znajdują się punkty i obszary przyporządkowane do poszczególnych narządów. Przez odpowiedni masaż i uciskanie wpływamy na przyspieszenie leczenia i samoregeneracje organizmu.

Działanie refleksoterapii:

 • zmniejsza stres i likwiduje napięcie nerwowe;
 • zmniejsza uczucie zmęczenia zarówno fizycznego, jak i psychicznego;
 • pomaga zwalczać bóle stawów, bóle migrenowe głowy oraz bóle kręgosłupa;
 • poprawia pracę serca i układu krążenia;
 • reguluje poziom ciśnienia krwi;
 • zwiększa odporność organizmu;
 • likwiduje problemy z pracą przewodu pokarmowego (pomaga zwalczać zaparcia, przyspiesza trawienie);
 • zmniejsza napięcie przedmiesiączkowe;
 • likwiduje dolegliwości związane z menopauzą.

Masaż bambusem

Masaż bambusem to orientalny masaż relaksacyjny wykonywany bambusowymi pałeczkami różnej grubości i długości. Bambus posiada wiele korzystnych właściwości, ma właściwości bakteriobójcze i jednocześnie nie podrażnia skóry. Zastosowanie pałeczek umożliwia dotarcie do głęboko położonych tkanek. Dodatkowo bambus jest bogaty w krzem, dzięki czemu stanowi naturalny piezoelektryk. Podczas masażu, pocierając i rolując pałeczkami po ciele wytwarza się potencjał elektryczny, który sprawia, że osoba po takim masażu dostaje „zastrzyk energii”. Ponadto jest to masaż, który doskonale modeluje sylwetkę, redukuje cellulit i uelastycznia skórę.

Ten rodzaj masażu zalecany jest szczególnie w przypadku rozładowania napięcia mięśniowego spowodowanego stresem. Efekt masażu utrzymuje się nawet kilka dni.

Wskazaniem do wykonania takiego masażu jest także długotrwałe przemęczenie, ogólne złe samopoczucie, szczególnie częste i silne bóle głowy, bóle mięśni i pleców. Zaleca się go również przy braku aktywności fizycznej w celu lepszego dotlenienia organizmu.

Masaż bambusem odpręża i poprawia samopoczucie jak również stymuluje i pobudza cały organizm. Po zabiegu osoba odzyskuje uczucie lekkości, a ucisk bambusowych pałeczek podczas zabiegu długotrwale poprawia krążenie.


Terapia manualna według koncepcji Briana Mulligana

Terapia manualna według koncepcji Briana Mulligana jest jedną z bardzo efektywnych i bezpiecznych metod fizjoterapeutycznych. To specjalistyczna metoda diagnostyczno – terapeutyczna ciągle rozwijająca się wraz z postępem medycyny i rozwojem badań naukowych. Techniki wykorzystywane w terapii działają bezpośrednio na stawy a pośrednio na układ nerwowo mięśniowy. Koncepcja opiera się na mobilizacji stawowej połączonej z ruchem. Wykorzystuje się połączenie ruchu biernego wykonywanego przez terapeutę i ruchu czynnego wykonywanego przez pacjenta. Praktyczne zastosowanie metody Mulligana daje wiedzę i nowe narzędzia do pracy z pacjentem z dysfunkcjami w obrębie stawów kręgosłupa, z chorobą krążka międzykręgowego, stawów obwodowych, dolegliwościami i zawrotami głowy oraz chronicznymi stanami bólowymi narządu ruchu.


Kinesiotaping

Kinesiotaping - czyli tzw plastrowanie dynamiczne jest to metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu części ciała specjalnymi plastrami najczęściej w celu złagodzenia bólu, zmniejszenia napięcia mięśniowego, czy zapobieganiu kontuzjom. Dzięki naklejeniu określonych aplikacji można złagodzić ból kręgosłupa, wspierać funkcje stawów, poprawić krążenie krwi oraz chłonki jak również uchronić się przed skurczami mięśni. Specjalna konstrukcja taśm pozwala przy prawidłowej aplikacji zapewnić najbardziej optymalną funkcje. Ich rozciągliwość, grubość oraz waga porównywalna jest do ludzkiej skóry co sprawia, że nie przeszkadzają w życiu codziennym.


Relaksacyjny

bazuje na technikach masażu klasycznego łącząc swoje zalety z masażem energetycznym, mając na celu maksymalne rozluźnienie napiętych mięśni. Wykonuje się go powolnymi i płynnymi ruchami o działaniu antystresowym i uspakajającym. Działa regenerująco i pozwala pozbyć się napięć całego ciała skumulowanych poprzez codzienne przeżycia, stres, przemęczenia i wyczerpania, m.in. nerwobóle, bezsenność, bóle głowy, dolegliwości pleców, barków, nóg, długotrwałą aktywność fizyczną lub psychiczną. Daje doskonałe efekty w łagodzeniu stanów nerwicowych, depresji, wzmacnia chęć do życia, podnosi witalność. Jest on prawdziwą przyjemnością dla ciała oraz ducha.