HIFU Liposonix - liposukcja nieinwazyjna
Liposonix to najnowocześniejszy system nieinwazyjnej liposukcji ultradźwiękowej oraz modelowania sylwetki. Wykorzystana tutaj została technologia HIFU – High Intensity Focused Ultrasound – czyli skupiona, o dużym natężeniu wiązka fal ultradźwiękowych. W wyniku działania ultradźwięków komórka tłuszczowa zostaje wprowadzona w rezonans, ulega drganiu, przegrzewa się a w następnej kolejności ulega zniszczeniu. Obszary, które mogą zostać poddane zabiegowi to przede wszystkim brzuch, uda, pośladki, talia czy tzw. bryczesy, doskonale znane obszary sprawiające najwięcej trudności w modelowaniu sylwetki. Zabieg może zostać wykonany u osób z tkanką tłuszczową od 2,5 cm, oraz u których BMI nie przekracza 30.
Efektem zabiegu jest nie tylko niszczenie komórek tłuszczowych, ale również stymulacja włókien kolagenowych skóry obszaru poddawanego zabiegowi. Sktóra staje się zauważalnie gładsza oraz bardziej elastyczna i napięta. Efekty widoczne są po ok. 4 tygodniach. Na ostateczny rezultat trzeba poczekać ok. 3 miesięcy. Taki czas potrzebny jest organizmowi do całkowitego pozbycia się uszkodzonych w wyniku zabiegu komórek tłuszczowych.
Duży wpływ na widoczność efektów ma prowadzony przez nas styl życia po zabiegu. Jednym z zaleceń jest spożywanie około 2 litrów wody dziennie, w celu przyspieszenia procesu usuwania komórek tłuszczowych.
Przeciwwskazania do zabiegu Liposonix:
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Choroby wątroby, choroby tarczycy, choroby nerek, wysoki poziom trójglicerydów
- Stany zapalne, alergiczne, przerwana ciągłość naskórka, świeże blizny w miejscu zabiegowym
- Łuszczyca
- Zakażenia grzybicze, bakteryjne, wirusowe w miejscu wykonywania zabiegu
- Nowotwory skóry i stany po ich operacyjnym usunięciu
- Stany gorączkowe, przeziębienie
- Zaburzenia tkanki łącznej
- Przepuklina w miejscu zabiegowym
- Nieustabilizowana cukrzyca, hiperlipidemia
- Zaburzenia układu nerwowego i krążenia (teleangiektazje, żylaki, zakrzepica, zapalenie żył, wysokie nadciśnienie tętnicze)
- Metalowe implanty w miejscu zabiegowym, aparat ortodontyczny, rozrusznik serca, wkładka domaciczna z elementami metalowymi
- Menstruacja (gdy zabiegowi poddawany jest brzuch)
- Zabieg nie jest wykonywany na obszarach: węzły chłonne/stawy, twarz, kark, kostki, łydki, ramiona oraz piersi w przypadku ginekomastii u mężczyzn
- Zabieg nie może być wykonany u osób z tkanką tłuszczową poniżej 2,5 cm oraz BMI powyżej 30