Depilacja laserowa IPL

 

Depilacja laserowa jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Bezbolesny zabieg wykorzystuje technologię światła pulsacyjnego. Wiązka światła jest transformowana w energię cieplną, która niszczy mieszek włosa w efekcie fototermolizy. Wiązka IPL jest wychwytywana przez melaninę - barwnik zawarty w mieszku włosa. Pochłaniana energia cieplna doprowadza do lokalnego wzrostu temperatury, która w efekcie niszczy włos.

Metoda IPL jest bezpieczna i delikatna, dlatego z powodzeniem można ją stosować na twarz czy wrażliwe okolice bikini. Ilość zabiegów i efekt zależy od fototypu skóry, rodzaju włosa oraz cyklu odrastania. Pojedynczy zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Przed pierwszym zabiegiem kosmetolog wykonuje test na wrażliwość skóry na światło.


Dlaczego depilacja laserowa?

- IPL jest doskonałym sposobem na dbałość o atrakcyjny i zadbany wygląd.

- Urządzenie może być wykorzystane standardowo – do depilacji nóg, rąk, okolic bikini, jak również do usuwania niechcianego owłosienia na karku, brodzie, plecach czy uszach.

- Fotodepilację poleca się wszystkim osobom, mającym nadmierne owłosienie w wyniku zaburzeń endokrynologicznych, z wrażliwą skórą, podatną na zaczerwienienia, wrastające włoski, krostki, zmiany naczyniowe czy podrażnienia po innych metodach depilacji.

- To również dobry sposób na pozbycie się owłosienia u mężczyzn, mających wrażliwą skórę po goleniu. 


Dla kogo depilacja laserowa?

- dla pozbycia się włosów pojawiających się na skórze w przebiegu zaburzeń endokrynologicznych,w celach kosmetycznych (wszystkie części ciała),

– dla pozbycia sie objawów wrastania włosów po innych metodach depilacji,

– dla pozbycia się zmian naczyniowych na nogach,

- dla pacjentów z wrażliwą skórą, u których pojawiają się zaczerwienienia na skórze po innych metodach depilacji,

- dla mężczyzn w wypadku nadwrażliwości skóry po goleniu,

– dla mężczyzn na skórze karku, plecach i na uszach 


Jak przygotować się do zabiegu?

Aby zabieg był bezpieczny i spełnił swe zadanie należy się do niego odpowiednio przygotować, w tym przede wszystkim:

- nie opalać skóry na minimum 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem - skóra opalona zawiera większą ilość melaniny i przez to absorbuje dużą ilość energii światła, przez co może dojść do jej poparzenia)

- nie depilować skóry woskiem, pęsetą ani depilatorem przez miesiąc przed zabiegiem (laser IPL nie uszkodzi włosa, który został wyrwany)

– na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania kremów do depilacji, a także różnego rodzaju środków złuszczających (piling)

- w przypadku zażywania leków z grupy Aspiryny i niektórych innych leków, zabieg wykonać można nie wcześniej niż tydzień po ich odstawieniu

- 1 dzień przed planowanym zabiegiem należy skórę ogolić (nie ma potrzeby stosowania 2 – 3 mm odrostu, gdyż obszar skóry poddawanej zabiegowi jest w całości dokładnie naświetlany)

- bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być umyta, dokładnie osuszona i niczym nie smarowana 


Co należy robić po zabiegu?

- po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się. Dodatkowo należy stosować kremy z wysokim (>20) filtrem przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu

- nie wolno stosować środków zwiększających reakcję na światło (światłouczulacze, np. niektóre antybiotyki, dziurawiec, nagietek)

- kosmetyki i leki o działaniu złuszczającym można zastosować najwcześniej po upływie 2 tygodni od zabiegu

- bezpośrednio po zabiegu nie należy stosować mydeł, spirytusu, dezodorantów, toników alkoholowych, a jeśli fotoepilacji poddawana była okolica pach, antyperspirant lepiej zastąpić talkiem. 


Warto wiedzieć !

- Rozwój włosów dzieli się na trzy fazy. Faza pierwsza – anagen – jest fazą wzrostu. W drugiej fazie, zwanej katagenem - włos się odnawia, w trzeciej fazie telogen włos jest w stanie spoczynku. Dwie ostatnie fazy są względnie krótkie; katagen trwa do 4 tygodni, a telogen od 2 do 4 miesięcy.

- IPL działa na włosy tylko w fazie anagennej, która trwa najdłużej: od 2 do 8 lat.

- Z powodu różnego tempa wzrostu włosów zaleca się powtórzenie zabiegu depilacji po 4 do 6 tygodni, aby osiągnąć najlepsze efekty.

- Kilka dni po zabiegu wypada około 20% włosów.

- Zadowalające efekty można zauważyć już po 6 – 8 zabiegach.

WAŻNE! W czasie zabiegu klienta i operatora obowiązuje używanie specjalnych okularów ochronnych przez cały czas trwania zabiegu!!!